ABD ve Rusya arasında sıcak rüzgarlar

ABD ve Rusya arasında sıcak rüzgarlar

Putin, Moskova’ya Trump’ı davet ettiğini açıkladıktan sonra Beyaz Saray’dan gelen cevap gecikmedi. “Trump, gelecek yıldan sonra Washington’da Putin’i ağırlamayı dört gözle bekliyor ve resmi bir davetiye alırsa Moskova’ya ziyarete açık” diyor Beyaz Saray’dan Sarah Huckabee Sanders. dedim Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, ABD Başkanı Donald Trump’ın, önümüzdeki yıl Washington’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ağırlamaya hazır olduğunu ve davet edildiği takdirde Moskova’ya resmi bir ziyarette bulunabileceğini açıkladı.

DAVETİNDEN PUTİNE GELEN AÇIKLAMA ‘ya göre, Sanders’ in ifadesi, Brezilya-Rus-Hint-Çin-Güney Afrika (BRICS) ülke grubu Güney Afrika’nın başkenti Johannesburg ‘un zirvesinde konuşan Putin’in Moskova’dan Trump’ a davet edilmesinin ardından geldi.

“PUT’NE WASHINGTON’IN DÖVME BEKLEME BEKLEME BEKLENTİSİ”

Sanders, “Cumhurbaşkanı Trump, gelecek yıldan sonra Washington’da Cumhurbaşkanı Putin’i ağırlamayı dört gözle bekliyor ve resmi bir davetiye alırsa Moskova’yı ziyaret etmeye açık.” Dedi. kullanılan ifadeler. Rusya Devlet Başkanı Putin, “Trump’u davetiyeyi almış olan Moskova’ya davet etmeye hazırız. İfadeleri kullandı.

Hafta boyunca, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Trump ve Putin arasındaki bir sonraki toplantının, Rusya’nın ABD başkanlık seçimlerinde yer aldığına dair iddiaların soruşturulmasının ardından olabileceğini belirtti. Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de Putin ile yaptığı görüşmelerden sonra Trump, danışmanı Bolton’a, Putin’in Washington’a davet edilmesini tavsiye etti. Bu Trump ifadesi ABD’de, özellikle Demokratlar ve Kongre’de sert tepkiyle karşılandı.

KEŞFETİNİZ BİR BAŞKA KAFA OLMAK ÜZERE BEKLİYOR

Washington ve ABD’nin küresel konular kadar İran’dan da konuşmaları bekleniyor. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump, 2019’dan önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmeyeceğini belirtti. Bolton, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. . “Cumhurbaşkanı, Rusya cumhurbaşkanı Putin’in Rusya için cadıdan sonra olması gerektiğini düşünüyor ve vizyonun gelecek yıl olması konusunda anlaştık.” açıklamasında bulundu.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]
Haber