Akbank Kredi Erken Ödeme

Ruhizar

Akbank Kredi Erken Ödeme

İhtiyaçlara göre Akbank’tan çekilen kredilerin bazen erken ödenmesi gerekmektedir. Bazı insanlar taksit ödemelerini erken yapmak isterler, bazı insanlar ara ödeme yaparlar ve diğerleri de krediyi tamamen kapatmak isterler. Bu durumda takip edilecek bazı yollar var. Ödünç alınan kredinin herhangi bir taksitini ödemeden kapatmak istediğinizde, önce Akbank kredisi ile ilgili toplu ödeme için hesap yapmalısınız. Bu hesap için krediyi geri çektiğiniz şube ile iletişime geçebilir veya Akbank’ın internet şubesinden kredi ödeme ödemesi yapabilirsiniz.

Hesaplamayı internet şubesi üzerinden yaptığınız zaman, kredi türü, kredi tutarı, vade tarihi, kredinin aylık taksit tutarı ve ödenen toplam taksit sayısı bilgilerini doldurmanız gerekmektedir. Ödenen taksit sayısı 1 olmalıdır. Hesaplama aracında tüm krediyi kapatma seçeneği seçilmelidir. Bu seçenek ile, ihtiyaçlarınızı, taşıtlarınızı ve konut kredilerinizi kapatarak, bu işlemden elde ettiğiniz kar ile ödemek zorunda olduğunuz tutarı hesaplayabilirsiniz.

Kredi Arama Ödemesi
Ödünç alınan kredinin belirli sayıda taksitinin ödenmesinden sonra, kredinin bir kısmı Akbank kredi ara ödemeleri olarak adlandırılır. Ara ödeme, toplu ödemeden bazı farklılıklara sahiptir. Kredi için ara ödeme yapıldığında, banka geçici ödeme tutarını kabul etmeli ve ara ödeme mevzuatının gerektirdiği şekilde yeni bir ödeme planı oluşturmalıdır. Ancak kredinin kalan süresi için bir değişiklik veya düşüş yapmak zorunda değil. Böyle bir isteğiniz olduğunda, banka bunu değerlendirir ve kararını bildirir.

Ara ödemelerde, vade değişikliği banka ile kredi müşterisi arasındaki anlaşmaya göre şekillenir. Geçici bir ödeme yapmak için, banka şubesine gitmek zorunda kalmadan internet şubesindeki kredi hesaplama aracından bir kredi ödeme hesaplaması da yapabilirsiniz. Bu aşamada, kredi bilgileri aynı ekrana girilir ve kar zarar tablosunun seçilmesiyle elde edilecek yeni ödeme planı ve ödeme planı görüntülenir. Seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Bazen kredi taksitinden daha fazla ödemek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, ödeme seçeneğini taksit tutarından daha fazla seçerek kar-zarar hesaplamasını hesaplayabilirsiniz. Taksit tutarı ne kadar ödeyeceğinize göre değişecektir.