Dış Borcu Olmayan Tek Ekonomi Türkiye

Dış Borcu Olmayan Tek Ekonomi Türkiye ; Priştine Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde profesördür. İskenderun’dan. Nagip, “son yıllarda sadece Türkiye ekonomisi, dış borç borcunda borçsuz.

Balkan akademisyenleri ve uzmanları, geçtiğimiz günlerde son derece büyük baskılara rağmen Türkiye’de yaşadıklarını belirterek, ekonomik modellere sahip olduklarını belirterek, “Sadece son yıllarda Türkiye’nin dış borç borçlarında değil, Türkiye’nin dünyadaki sekizinci yüzde 5’ini en fazla büyürken Gelişmiş 20 ekonomi, bu yüzden onu kırmak kolay değil. ”

Makedon, Arnavut ve Kosovalı akademisyenler ve uzmanlar, muhabirin Türkiye ve ABD’deki son ekonomik krizde olduğunu ve sonuçlarını değerlendirdi.
“Türkiye’nin sürdürülebilir bir ekonomik modeli var”

Arnavut ekonomi uzmanları Bardhi Sejdar, büyük bir baskıya rağmen Türkiye’de ekonomik bir modele sahip olduğunu gösteriyor, Türkiye’nin yerel para birimi ve yolun son zamanlarda dalgalanmalara neden olabileceği finansal istikrar ve fırsat bulacağını belirtti.
Sejdar, Türkiye’deki son sosyo-ekonomik gelişmelere baktığımızda, özellikle yerel para istikrarında, ülke ekonomisi pozitif yönde hareket eden bir endeks olarak öne çıkıyor. Bazı operasyonlar nedeniyle yaşanmakta olan ani gelişme anıtı ne olursa olsun, çalışmalar büyük bir baskıyla gerçekleştirilmiştir. “dedim.

Merkez Bankası, en güçlü olanın en güçlü olduğunu belirterek, Hazine Müsteşarlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından alınan tedbirlerin yerel para birimini istikrarlı hale getirdiğini ve para ve finansal dengelerin de Sejdara’yı sağladığını vurguladı. Türkiye’nin Avrupa’daki ekonomik büyümesi.

Sejdar, ekonomiye yeni bir yönelimin, kaçınılmaz olarak son dönemde volatilitenin arttığını belirterek, “bu ülkelerdeki reformlar sadece makroekonomik sürdürülebilirlik sağlıyor. Yerel ve önemli ölçüde yabancı yatırımlar aldı. (Türkiye) ekonomik modelle sürdürülebilir.

Türkiye hükümetinin aldığı önlemler, özellikle de poundun istikrarı ve şu anki durumun çok kısa bir süresi, ekonomik ve maliye politikasına inanıyoruz.” ifadesi.
“Sadece son dış borç yükümlülüklerinde değil, Türkiye’nin ekonomisinde bir kuruş”

Priştine Üniversitesi İktisat Profesörü. Nagib İskenderun, yatırımcıların karamsarlıktan kaynaklandığını belirterek, Türk Lirasının yaşadığı düşüşe, “Sadece Türkiye’nin ekonomisinde son yıllarda dış borç yükümlülüklerinde değil, Türkiye de yüzde 5 büyüyerek 8 büyüyerek dünyanın en büyüğü.” 20 ekonomi. Bu nedenle kolayca yok edilemez. ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York Times gazetesinde yayınlanan “ABD, Türkiye’ye karşı ekonomik oyuna son verdi.” İskender’in sözlerini hatırlatan “Türkiye, Çin, Rusya ve diğer dost ülkeler yüzleşecek..Önlemler alınmalıdır

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]