Döviz Büroları TL Yetiştirmekte Zorlanıyor

Döviz Büroları TL Yetiştirmekte Zorlanıyor Hükumetin ‘yabancı paraları nakde çevirme’ çağrısını desteklemek için, ellerinde dolar ve altını olan vatandaşların döviz kurlarının önünde uzun kuyruklar varken, yabancı paralar bozdurdu.

ABD ile yaşanan gerginliğin ardından döviz kurlarındaki dalgalanmalara tepki gösteren vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın çağrısını dinlediler ve dolarları Türk Lirası’na çevirdiler. Para birimindeki dalgalanmalara tepki gösteren vatandaşlar, ellerinde nakit paranın bulunması için döviz bürolarında uzun zamandır beklediler. Devletin çağrısını dinleyenlerle birlikte, döviz büroları, döviz bürosu ve kuyumcular yoğunlaşırken, Türk lirasını vatandaşların yoğun taleplerine karşı zorluklar yaşamaktadır.

dolar ve altın fiyatlarındaki artış nedeniyle hükumeti dinleyenlerin elindeki bütün paraları nakde çevirebileceğini belirtti. “Ülkemizin ekonomik saldırıya uğradığı bu dönemde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı para ve altını elimizde değiştirmeye başladı. Özellikle 15 Temmuz’da, Erdoğan ve Binali Yıldırım milliyetçilerimizi meydanlara davet etti. İnsanlar o ekonomik saldırının ifadelerini o gece hain teröristleri havaya uçurmak için kullandılar. ”

“Döviz kurundaki dalgalanmalar hızla düşecek”

Ülkenin döviz bozdurma kampanyasına kayıtsız kalmaması ve bu yönde ciddi indirimlerin olacağına dikkat çekti

“Şu andan itibaren döviz kurlarının hızla düşmeye devam ettiğini ve vatandaşlarımızın Başkanımızın çağrısına uygun olarak ekonomiye katkıda bulunmaya devam ettiğini söyleyebiliriz ve bu saldırıya hep beraber ulus olarak saldırdığımızı söyleyebiliriz. ekonomiye katkıda bulunmaya devam edecek

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]