PPK Kararından Sonra Dolar Kur Analizi

Bir hafta vadeli repo ihalesinde faiz oranı% 17,75’e yükseldi ve% 24 oldu. Kafa karışıklığı riskini göz önünde bulundurarak kafayla yüzleşmeliyiz. Faiz oranı, merkezin beklentileri kadar olumlu ve USD / TL kuru 6,42’den 6,01’e düşürülmüştür.

Kararın verilmesinden önce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Merkez Bankası’nı (TCMB) eleştirmesi, kararın ardından döviz kurunu% 3’e yükseltti. Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak yine PPK’nın kararını açıkladı. Albayrak, merkezin faiz oranı kararı ve bağımsızlık kaygıları tarafından takip edildiğini belirtti ve bundan sonra bu konudaki ifadeler gerçekliği ve karşıtlığı gösterdi.

Albayrak, 20 Eylül tarihinde, 3 yıllık MTP ile birlikte maliye politikasının da paragrafın sıkılaşmasını destekleyeceğini belirtti. Albayrak, ‘Merkez Bankası para mücadelesiyle savaşıyor. Ondan sonra belki buna ihtiyacın yoktu. OVP açık bir olaydır. 20 Eylül’de açıklayacağız. dedim. Türkiye’nin ekonominin ana gündem maddesi olan ekonomi yönetiminin temel gündem maddesi olan enflasyon ve faiz oranlarıyla da elde edilirken, Albayrak ile birlikte gelecekte de entegre olacak, genel ve temel hedefler olacak.

Hep birlikte bu hedefler üzerinde birlikte çalışacağımızı söyledi. TCMB kanadından beklenmeyen bir faiz artırımı geldi ve şimdi piyasalar MTP’yi bekliyor. Albayrak, finansal finans çerçevesini kullanmak istediğini ve fiyat fiyatından TL’nin fiyatına devam ettiğini söyledi.

Dünyada% 3‘e yakın olan Lira’nın bugün hafif fiyatlandırılması bekleniyor. Günün başında 6.15 seviyesine yaklaşan USD / TL kuru, 6.02 seviyesinde ve EUR / TL kuru olarak 7: 12’de 6.07 fiyat avantajıyla fiyatlandırıldı. 6.0 seviyesi, ilk ana destekte bir günlük takipte 6.20’ye en yakın direnç olarak görülmektedir. Faiz artışları ve OVP beklentilerinin gerileme talebini artırması bekleniyor.

Oylama Sonucu
[Total: 1 Average: 5]