Prim Borcu Bulunan BAĞKURLU Çiftçiye Emeklilik Fırsatı

Prim Borcu Bulunan BAĞKURLU Çiftçiye Emeklilik Fırsatı , Sosyal Güvenlik Kurumu olarak şehit aileleri ile olduklarını, eskort olarak gördüklerini ve her türlü işlemi kolaylaştırdıklarını söyledi.

Türkiye’nin terörle mücadele bir taraftan, bir taraftan yatırım ve reform çalışmalarına devam eden SARIEROĞLU, konuşmalarının devam ettiğini dile getirerek, ihtiyaçlarının karşılanmasında ulusun bir sonraki olmaya devam edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hafta çiftçiler için önemli düzenlemeler getireceğini açıkladığını hatırlatan Sarıeroğlu, bugün imzalanan protokol ve yönetmeliklerin çift için kolaylık sağlayacağını söyledi.

“Ortak konulara inanan, birbirimize diyaloga başvurarak çalışmalara çözüm odaklı bir bakış açısıyla devam ettik. Ücretsiz aile çalışması bizim için önemlidir. Bu bağlamda kadınlarla ilgili olarak özellikle Bakanlığımız ile kadınlarla çalıştık. Geçtiğimiz günden bu yana tarımın bir parçası haline geldi.

Bu dönemde İŞKUR aracılığıyla kadın çiftçilerimize destek olmayı umuyoruz Geçtiğimiz yıl çok başarılı bir projeyle kadın girişimciliğini destekleyen bir proje yaptık, öte yandan da geçmiş dönemlerdeki teşviklerimizi bizim çiftçilerimiz ve çiftçilerimiz dahil olmak üzere bu dönemde yaptığımız istihdam teşviklerinde de beş puan indirimimiz var “dedi.

Sosyal güvenlik anlamında önemli ilerlemeler kaydettiklerini belirten Sarıeroğlu, “Şuan 708 bin tarım BAĞ-KUR sigortasına ve 682 bin BAĞ-KUR tarım işçisine işgücünde bulunuyor, biz devam edeceğiz” dedi. dedim.

Sarıeroğlu, çalışmalarını her bölümde sürdüreceklerini kaydeden Sarıeroğlu, bugünün tüm vatandaşlarının geçmişinin geleceğin Sosyal Güvenlik şemsiyesinin güvencesi altında olduğunu kaydetti.

İmzalı protokolün içeriği hakkında Sarıeroğlu bilgi verdi:

“Tarım BAĞ-KUR’larının kapsamı, yaşlarını dolduran ve prim gün sayısını tamamlamış fakat prim borçlarını ödeyemediği için emekli edemeyen kişilerden oluşuyor.

Protokol üç ay geçerli

TZOB Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, ticari birlik protokolünün imzalanmasıyla çok endişe duyduğunu belirtti. “Biriken sigorta primi borçlarını ödeyemediği için çiftçilerimizin çoğunun emekliliğe hak kazanamayacağını biliyoruz.” dedim.

Bayraktar, BAĞ-KUR’un 5510 sayılı Kanun’un 4 / B maddesi hükümlerine göre yaşlılık aylığına bağlanacak çiftçilere sigortalı prim borçlarının tasfiyesi ve böylece emeklilik hakkının kazanılması için kredi sağlanması konusunda sözlerine şöyle devam etti:

“Sigorta primlerine ek olarak, genel sağlık sigortası borçlanması, hizmet dışı kalma süresi, hizmet ve analık ödemelerinin ödenmesi vb. Son derece kesin bir karar.” Bu durumda çiftçilerimiz% 1.28’lik aylık faiz oranını ödemekle yükümlüdürler TC Ziraat Bankası, 48 aylık vadede emeklilik dolayısıyla kredileri geri çekebilir ve emekli prim ödeyebilir. Üç ay süreyle geçerli olacak protokol , iki kez daha uzatılacaktır. Kapsamdaki tüm çiftçilerin yararlanmaları için yeterli zamana sahip olmamız bizim için önemlidir.

Tarımda çalışan ve primlerini 4 / A sigortalı olarak ödeyen mevsimlik işçilerimiz ve BAĞ-KUR ile tarım yapan ve bu sigortadan sigortalı olan 4 / A’da çalışan çiftçilerimiz de bu protokolden yararlanmalıdır. Çiftliğimizin kurbanlarının sayısı tamamı ortadan kalkacak. ”

Tarımdaki sigortalı nüfusun hızla artması gerektiğini belirten Bayraktar, tarımdaki kayıt dışı çalışmayı azaltmak, sigortalı nüfusu artırmak,

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]