Salı günü takip edilecek önemli haberler neler

Salı günü takip edilecek önemli haberler neler

ekonomi

Salı günü takip edilecek önemli haberler neler

Dolar, bu haftaki Trump’ın Fed eleştirisiyle bu haftaki yükselişini değiştirmedi ve ABD Doları Endeksi 94.50 seviyelerinde seyrederken, zayıf veriler nedeniyle piyasalarda zayıflık görülmedi.

Yarın takvim yoğunlaşıyor ve evdeki gözler TCMB’nin PPK toplantısında olacak. Beklentiler, merkezin asgari 100 bp faiz artırmasını bekliyor.

TCMB faiz oranlarını bu yılın ilk yarısında 500 baz puan artırdı ve mevcut oranın yeni faiz oranı ile% 17.75’e ve faiz oranının% 18.75’e yükselmesi bekleniyor. Karar yarın 14.30’da açıklanacak.

ABD Doları / TL kuru oranının 4.60 seviyesine gerilemesi beklenirken, 100 baz puan ve üzerinde faiz artırımının TL’de değişmeden kalması beklenmektedir.

TL tarafında yüksek hareketlilik söz konusu olduğunda, PPK toplantısının ilk tepkisi öngörülebilir kurdaki dalgalanmayı hızlandırabilir ve TL tarafındaki artış piyasaların memnuniyeti ile yarın devam edebilir.

Hem Almanya hem de bölge için PMI rakamları Avro bölgesinde yarın izlenecek ve eğer hizmet ve satın alma tarafında keskin bir değişiklik olmazsa verilerin euro üzerinde yüksek bir etkisi olması beklenmiyor.

ABD kanadında hizmet ve üretim PMI rakamları açıklanacak, Haziran ayında üretim rakamları 55, hizmet sayısı 56 olarak korundu ve Temmuz ön okumalarında Temmuz seviyelerinin korunması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta isabet eden ancak yeni haftada yükselmeye başlayan petrol fiyatları, ABD Başkanı Trump’ın Çin ve İran’daki politikasına göre dalgalanma gösterdi.
Son olarak, Trump’ın İran konusundaki kararlı tavrı, ABD’nin petrol stoklarını arttırmak istediğini açıklayarak piyasanın radarlarında. Yarın, resmi olmayan haftalık ham petrol stokları açıklanacak.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]
admin