Trader nedir

Trader nedir başta Amerika olmak üzere birçok ülkede bu işi meslek olarak yapan bireysel veya kurumsal firmalar vardır. Evet yanlış duymadınız Trader başlı başına bir meslektir. Ülkemizde henüz yeni yeni anlam kazanmaya başlayan Trader İngilizce’de ticaret anlamına gelmektedir.
Sizlere aracı olan kurumda hesabı bulunan para piyasalarında normal düzeylerde alım satım işlemleriyle uğraşan kişilere veya bu işten zarar, kar ve kazanç sağlayan bireysel veya kurumsal yatırımcılara denir. Kısacası FX piyasalarını kullanan herkes başlı başına bir Trader‘dır.

Trader nedir

Diğer bir anlamı ise FX piyasalarında kendi çıkarları pahasına ne olursa olsun uğraşan kimselerdir. Sanılanın aksine Traderlar her zaman kar etmez çoğu zaman risk alarak zarar etmeyi de göze alırlar. Bazen bu zararlardan korunmak için FX piyasasında işlem yaparlar. Traderlar alım-satım işlemlerini öyle saniyeler içerisinde yapmaz. Bazen iki gün bazen üç hafta süren işlemleri olur.

Normal traderların çok yakın arkadaşı olan Day Trader ise finans piyasalarında hemen gözüküp kaybolmasıyla bilinir. Gün içerisinde pozisyon alır ve gün sonunda pozisyondan çekilir.

Oylama Sonucu
[Total: 1 Average: 4]