Yeni Evlenecek Çiftlere En Uygun Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Yeni Evlenecek Çiftlere En Uygun Evlilik Kredisi Veren Bankalar

ekonomi

Yeni Evlenecek Çiftlere En Uygun Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik kredisi nedir?

Bir evlilik kredisi, bankalar tarafından evlenecek çiftlerin evlenmesi için genellikle kredi olarak bilinen bir ihtiyaç kredisidir. Evlilik kredilerini benzer ihtiyaç kredilerinden ayıran en önemli fark, diğer kredilere göre daha uygun faiz oranlarının ve daha uygun ödeme planlarının aktif olmasıdır. Aslında burada önemli bir parantez açmak istiyoruz. Birkaç yıl önce, Aile ve Sosyal Politikalar Kurulu aracılığıyla evlenecek çiftler, devlet destekli bir evlilik kredisi verilebileceği konusunda bilgilendirildi, ancak net bir resmi bilgi verilmedi. Hatırlarsak, devlet destekli kredinin koşulları genel olarak:

Evlilik kredisi arayan gençlerin 18 ve 24 yaşları arasında olması,
Evlenecek gençler üniversite mezunuysa, yaş sınırı 26’ya çıkarılmalıdır.
Kredi geri ödemelerinin 1 yıla ertelenmesi ve çocuk sahibi olan çiftler için.

Evlilik Kredisi başvurusu ve gerekli belgeler için şartlar

Bir evlilik kredisine başvurabilmek için, tüm bankalar, belirli koşullar ve koşullar altında, her bir kredi ürününde olduğu gibi ekstra belgeler gerektirir. Genel olarak, gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

Doğum belgesi,
İşyerinden alınacak gelir belgesi, maaş fişi veya onaylanmış maaş fişi,
Serbest meslek sahipleri ve iş sahipleri için son yıl için Ticaret Sicili Gazetesi tarafından onaylanan vergi tescil ve onaylanmış bilanço, gelir tabloları, noter tasdikli imza sirküleri, kuruluş ve en son paylar
Başvuru için banka şubelerine giderken, genellikle bu belgeleri yanınızda götürmelisiniz. Uygulamayı yapması sadece bir kişi için yeterli olacaktır. Örnek olarak, daha yüksek bir oranda kredi almak istiyorsanız, en yüksek kredi notu ve daha fazla geliri olan çift için başvuruda bulunmalısınız. Öte yandan, daha yüksek kredi almak istiyorsanız, bağımsız kredilere de başvurabilirsiniz. Ayrı olarak başvurursanız, daha yüksek miktarlarda borçlanabilirsiniz. Tek bir kişi 20 bin TL, iki kişi de 40 bin TL kredi alabilir.

Hangi bankalar evli insanlara kredi teklif eder

Öncelikle, devlet destekli evlilik kredileri ve özel sermaye bankalarının, özellikle tüketicilere sunulan evlilik kredileri için farklı şeyler olduğunu söyleyerek başlayalım. Devlet destekli evlilik kredisi sadece T.C. Ziraat Bankası tarafından temin edilirken, diğer bankalar bu krediyi ihtiyaç kredisi kapsamında insanlara sunabilmektedir. Bu nedenle, devlet desteği olmaksızın bir evlilik kredisi çekmeyi düşünenler, tüm bankalardan ihtiyaç kredisi olarak çekilebilecektir. Bununla birlikte, bir liste yapılacaksa ve bu bankalar yaklaşık olarak 10 bin TL’lik 48 aylık vadede tekliflere bakacaklardır;

ING Bankası; Faiz oranı kişiye (kredi puanına göre) göre değişebilir ve yılda% 1,09, aylık ödemelerde ise 281 TL olacaktır. Maliyeti 50 TL.
Vakıfbank’ta; Faiz oranı% 1,20 olacak ve aylık ödemeler 290 TL’ye eşdeğer olacaktır. Kredi bedeli 50 TL olacaktır.
Halk Bankasına evlenme ihtiyacınızın 48 ay içinde 10 bin TL’ye ödenmesini istiyorsanız, Faiz Oranı yüzde 1,20, aylık taksitleriniz ise 290 olacaktır. Halk Bankası’nda bu tür krediler için kredi masrafları alınmamaktadır. .
QNB Finansbank’ın özel bir evlilik kredisi paketi var. Bu tür bir kredi için kredi vermek istiyorsanız, faiz oranı yüzde 1,75 olarak belirlenir. Ancak, bunun yerine ihtiyaç kredisini geri çekecekseniz, faiz oranı yüzde 1.26, aylık ödemeler 294 TL, maliyeti 50 TL olacaktır.
48 aylık vadede Türkiye’nin 10 bin iş kredisi; Faiz oranı yüzde 1.29 olarak belirlenmiş olup, bu şartlar altında aylık taksit 296 TL, 50 TL ücrete tabidir.
Odeabank’ın teklifi; Faiz oranı yine yüzde 1.29, aylık taksit 296 TL ve maliyeti 50 TL.
Yapı Kredi Bankası’nda faiz oranı yüzde 1,33, aylık ödemeler 299 TL ve maliyeti 50 TL’dir.
Enpara.com’dan kredi başvurusu yapmak için dijital bankacılık üzerinden başvurmak istiyorsanız, faiz oranınız yüzde 1,39, aylık ödemeleriniz 304 TL olacak ve sizden herhangi bir kredi alınmayacaktır.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Bu kredi sadece T.C. Ziraat Bankası’ndan bir borç. 18 yaşından küçükler ve 24 yaşın altındaki gençler için (bu sınır üniversite mezunu öğrenciler için 26’ya kadar çıkmaktadır), 10 bin TL’ye kadar faizsiz kredileri geri çekebilmektedir. Evlenecek çiftlerin, evliliklerinin ilk yılında çocuk sahibi olmaları halinde bu kredileri 1 yıl erteleme hakları da bulunmaktadır.

Oylama Sonucu
[Total: 0 Average: 0]
admin